O nas

     Centrum Międzynarodowych Spotkań w Tuchomiu znajduje się przy ul. Szkolnej 4. Adres jest nieprzypadkowy, gdyż obiekt zlokalizowano w dawnym budynku szkoły podstawowej funkcjonującej od lipca 1945 roku. Centrum Międzynarodowych Spotkań położone jest nad rzeką Kamienicą. Z okien pokoi widać jej brzegi, nad którym znajduje się wiata, ławki, miejsce na ognisko, grilla, teren rekreacyjny do gry w piłkę dla aktywnych turystów. Do dyspozycji gości jest parking, na około 20 samochodów. Oferujemy noclegi dla osób indywidualnych jak również grup zorganizowanych, łącznie  45 miejsc noclegowych, przy czym każdy pokój posiada  łazienkę z natryskiem. Bezpłatny  dostęp do wi-fi oraz  do aneksu kuchennego.

     W Centrum Międzynarodowych Spotkań zorganizujesz wszelkie  imprezy okolicznościowe. Ze względu na usytuowanie Gminy Tuchomie na terenie pogranicza wielokulturowego nasza kuchnia jest bogata i inspirująca. Z szacunkiem odnosimy się do naszej kaszubskiej tożsamości stąd w kuchni królują dania tradycyjne, regionalne. Jednakże idąc z duchem czasu jesteśmy również otwarci na  kuchnię bardziej nowoczesną, wegetariańską, dostosowaną do potrzeb i smaku każdego z osobna.  Posiadamy  doświadczenie w organizacji konferencji, szkoleń, warsztatów – dysponujemy salami wyposażonymi w podstawowy sprzęt niezbędny do takiego typu wydarzeń oraz salę komputerową z 12 stanowiskami. Wielokrotnie organizowaliśmy kolonie, półkolonie, obozy sportowe, zjazdy rodzinne, spotkania szkolne.

    Centrum Międzynarodowych Spotkań to doskonałe miejsce, gdzie spędzisz aktywne wakacje. Na terenie gminy znajduje się wiele ścieżek turystycznych przygotowanych do wędrówek pieszych i rowerowych m.in. Szlak Zwiniętych Torów, Ścieżka po Granicy, Ścieżka Naleton, Ścieżka Starych Rzemiosł. Liczne kąpieliska: jezioro Borowe, jezioro Długie, jezioro Kamieniczno, wypożyczalnia sprzętu wodnego nad jeziorem. W Bibliotece Gminnej zaopatrzyć się można w foldery i mapki niezbędne dla każdego turysty. Pomocna jest aplikacja do smartfonów z Androidem. Na terenie gminy znajdują się miejsca warte odwiedzenia: Izba Regionalna w Modrzejewie, Wieża Lemana w Piasznie, Stara Kuźnia w Nowych Hutach, Pracownia Haftu Ręcznego Gabrieli Recy. Dodatkowym atutem gminy są imprezy rekreacyjne, integracyjne, festyny, Festiwal Starych Rzemiosł w Tuchomiu, Święto Swojskiego Chleba w Piasznie, Dni Tuchomia, Tuchomska Pętla i wiele innych – kalendarz wydarzeń kulturalnych dostępny jest na stronie Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury lub na profilu facebookowym ośrodka kultury.