O nas

Centrum Międzynarodowych Spotkań w Tuchomiu znajduje się przy ul. Szkolnej 4. Adres jest nie przypadkowy, gdyż obiekt zlokalizowano w dawnym budynku szkoły podstawowej funkcjonującej od lipca 1945 roku. Centrum Międzynarodowych Spotkań położone jest nad rzeką Kamienicą. Z okiem hoteli pokojowych widać jej brzegi, nad którymi znajdują się wiaty, ławki, miejsca na ognisko, grilla, teren rekreacyjny do gry w piłkę dla aktywnych turystów. Do dyspozycji gości jest parking, na około 30 samochodów. Dysponujemy 43 miejscami noclegowymi. Każdy pokój posiada osobną łazienkę, dostęp do wi-fi, dostęp do aneksu kuchennego.

W Centrum Międzynarodowych Spotkań zorganizujesz wszystkie imprezy okolicznościowe ( urodziny, przyjęcie komunijne, chrzest, stypę, wesele, oraz inne). Posiadamy ogromne doświadczenie w organizacji konferencji, szkoleń, warsztatów – dysponujemy salami wyposażonymi w podstawowy sprzęt niezbędny do takiego typu wydarzeń oraz salkę komputerową z 10 stanowiskami. Wielokrotnie organizowaliśmy kolonie, półkolonie, zjazdy rodzinne, zjazdy szkolne, kolonie sportowe. Nasza kuchnia przygotowuje dania: wegańskie, wegetariańskie, dostosowujemy menu do potrzeb indywidualnych klientów. Z szacunkiem odnosimy się do naszej kaszubskiej tożsamości stąd w kuchni królują dania tradycyjne, regionalne. Ze względu na usytuowanie Gminy Tuchomie na terenie pogranicza wielokulturowego nasza kuchnia jest bogata i inspirująca.

Centrum Międzynarodowych Spotkań to doskonałe miejsce, gdzie spędzisz aktywne wakacje. Na terenie gminy znajduje się wiele ścieżek turystycznych przygotowanych do wędrówek pieszych i rowerowych m.in. Szlak Zwiniętych Torów, Ścieżka po Granicy, Ścieżka Naleton, Ścieżka Starych Rzemiosł, liczne kąpieliska: jezioro Borowe, jezioro Długie, jezioro Kamieniczno, wypożyczalnia sprzętu wodnego nad jeziorem. W Bibliotece Gminnej zaopatrzyć się można w foldery i mapki niezbędne dla każdego turysty. Pomocna jest aplikacja do smartfonów z Androidem. Na terenie gminy znajdują się miejsca warte odwiedzenia: Izba Regionalna w Modrzejewie, Wieża Lemana w Piasznie, Stara Kuźnia w Nowych Hutach, Pracownia Haftu Ręcznego Gabrieli Recy. Dodatkowym atutem gminy są imprezy rekreacyjne, integracyjne, festyny, Festiwal Starych Rzemiosł w Tuchomiu, Święto Swojskiego Chleba w Piasznie, Dni Tuchomia, Tuchomska Pętla i wiele innych – kalendarz wydarzeń kulturalnych dostępny jest na stronie Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury lub na profilu facebookowym ośrodka kultury.